Moučný mozek – David Perlmutter

Moučný mozek – David Perlmutter

Bestseller č. 1 deníku New York Times. Kontroverzní kniha renomovaného neurologa, prezentuje překvapivou teorii, opřenou o nejnovější lékařské výzkumy, o pšenici, sacharidech a cukru – tichých zabijácích vašeho mozku.

Moučný mozek

(orig. Grain Brain, vydal Paseka, 2014 )

moucny mozek

Oproti obecnému přesvědčení nevyplývají mozkové poruchy a nemoci jen z genetické výbavy, ale převážně ze stravovacích návyků.

 

Neurolog a dietolog David Perlmutter na základě své dlouholeté praxe dokazuje, že konzumace sacharidů, cukru a dokonce celozrnných výrobků může vést k demenci, hyperaktivitě, epilepsii, pocitům úzkosti, chronickým bolestem hlavy, depresi, poklesu sexuálního pudu a mnoha dalším problémům.

Smyslem knihy přitom není jen populární výklad, ale především poskytnutí návodu, jak se těmto hrozbám bránit, jak krok za krokem přejít na nový způsob života a stravování, včetně příkladu konkrétního čtyřtýdenního plánu, který pomůže vaší mysli, aby si uchovala svěžest a zdraví.

 

Ukázka z knihy Moučný mozek: http://www.paseka.cz/webdata/0000004040_20141128155211MEQDVFRT.pdf

Kniha je též k dispozici v elektronické podobě, e-book.

 

Další zajímavé podněty a reference o knize si můžete přečíst zde:

http://vesmir.cz/2014/12/23/sacharidy-cukrovka-choroby-mozku/

http://www.annajermarova.cz/po-cem-nejen-tloustneme-ale-jsme-po-tom-i-dementni/

 

 Doporučení na další zajímavé knihy nebo jiná média naleznete zde


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>